تیم ملی والیبال ب ایران با شکست میزبان صعود کرد، مصاف با ژاپن برای صعود به فینال

به گزارش ساعت شیک، تیم ملی والیبال ب ایران با شکست تایلند میزبان جام کنفدراسیون مردان آسیا به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کرد.

تیم ملی والیبال ب ایران با شکست میزبان صعود کرد، مصاف با ژاپن برای صعود به فینال

به گزارش ساعت شیک، تیم ملی ب والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی پنجمین دوره جام کنفدارسیون والیبال آسیا به مصاف تایلند میزبان این رقابت ها رفت. ملی پوشان ایران در این ملاقات 3 بر یک و با امتیازهای (25 بر 22، 28 بر 30، 25 بر 20 و 25 بر 16) به پیروزی دست یافتند تا با اقتدار راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شوند.

ناصر شهنازی در ابتدای این مسابقه از ترکیب سامان فائزی، مسعود غلامی، علیرضا مباشری، رحمان داوودی، علیرضا بهبودی، رضا قرا و محمدرضا موذن استفاده کرد. مونچای سوپاجیراکول سرمربی تیم ملی والیبال تایلند نیز از ترکیب جیرایو راکساکائی، کیتیکون سری اوت هاوونگ (کاپیتان)، کیتینون نامخونتود، کیت سادا سومکانی، بون یارید وونگ تورن، کیسادا نیل ساوای و مونتری پوآنگ لیب (لیبرو) در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

هسو کنگ هائو از چین تایپه و تادایوشی از ژاپن به عنوان داوران اول و دوم قضاوت ملاقات ایران و تایلند را بر عهده داشتند.

در سِت نخست این ملاقات، رقابت بسیار نزدیکی بین دو تیم ایران و تایلند وجود داشت که به دلیل جو حاکم بر سالن و سر و صدای تماشاگران حدود یک هزار و 500 نفری تایلندی ها که با طبل و شیپور به سالن آمده بودند، ملی پوشان ایران شرایط سختی را سپری کردند، اما در نهایت تیم ایران در این ست 25 بر 22 به پیروزی رسید. در این ست محمد فلاح و محمدطاهر وادی نیز به زمین مسابقه رفتند.

در سِت دوم ملی پوشان ایران تمرکز خود را به دست آوردند و در ابتدای مسابقه اختلاف امتیاز خود را به سه رساندند که در امتیاز 11 بر 5 به سود ایران، این اختلاف به شش امتیاز رسید و سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت کرد. در ادامه تایلندی ها با استفاده از فرصت های به دست آمده در امتیاز 14 به ایران رسیدند و جدال این سِت را به تساوی کشاندند. وقت استراحت دوم 16 بر 15 به ایران رسید. محمدطاهر وادی، امین اسمعیل نژاد و محمد فلاح نیز در این ست به میدان آمدند. در امتیاز 17 تایلندی ها از ایران پیش افتادند. در ادامه چند دفاع خوب ایران فرایند بازی در این سِت را تغییر داد و تیم ایران 21 بر 19 پیش افتاد. این ست در انتها 30 بر 28 به سود تایلند تمام شد تا دو تیم یک بر یک در سِت شماری مساوی شوند.

تیم ایران در سِت سوم نیز تغییری در ترکیب آغازین نداشت و رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم پیش رفت. وقت استراحت فنی نخست 8 بر 6 به تایلند رسید. ملی پوشان ایران سپس سه امتیاز پیاپی گرفتند. در نهایت این سِت 25 بر 20 به سود ایران تمام شد تا ملی پوشان کشورمان دو بر یک از میزبان جلو بیافتند.

تیم ملی ب والیبال ایران در سِت چهارم به هماهنگی مورد انتظار دست یافت و از سوی دیگر اشتباهات فردی بازیکنان تایلند که فشار زیادی را در این مسابقه تحمل نموده بودند، افزایش یافت تا ملی پوشان ایران در این سِت بازی روانی را به نمایش بگذارند و 25 بر 16 حریف را شکست دهند و به عنوان چهارمین تیم برتر این رقابت ها به مرحله نیمه نهایی صعود نمایند.

تیم های چین، ژاپن و چین تایپه نیز قبل از ملاقات ایران و تایلند به ترتیب با شکست استرالیا، قزاقستان و کره جنوبی مجوز حضور در چهار تیم برتر این رقابت ها را به دست آوردند. تیم ملی ب والیبال ایران فردا (سه شنبه) در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها به مصاف ژاپن می رود. ایران و ژاپن در دور مقدماتی نیز با هم بازی کردند که ایران فاتح میدان شد.

منبع: تسنیم

به "تیم ملی والیبال ب ایران با شکست میزبان صعود کرد، مصاف با ژاپن برای صعود به فینال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی والیبال ب ایران با شکست میزبان صعود کرد، مصاف با ژاپن برای صعود به فینال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید