حمله ائتلاف سعودی به مرکز گمرکی حاوی دارو و غذا در مرکز یمن

به گزارش ساعت شیک، علی رغم کمبود شدید دارو و غذا در یمن، ائتلاف سعودی امروز گمرکی در یمن را هدف گرفت که صد ها کامیون غذا و دارو در آن وجود داشت و در پی این حمله چندین نفر نیز زخمی و مفقود شده اند.

حمله ائتلاف سعودی به مرکز گمرکی حاوی دارو و غذا در مرکز یمن

به گزارش گروه بین الملل ساعت شیک، ائتلاف سعودی-آمریکایی صبح امروز (شنبه) گمرک عفار در استان بیضاء (مرکز یمن) را هدف گرفت که در پی آن تعدادی زخمی و مفقود شدند و چندین کامیون حامل کالا در آتش سوخت.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، اداره گمرگ های یمن در بیانیه ای خاطرنشان کرد، به دلیل ادامه پرواز جنگنده های ائتلاف سعودی امکان شناسایی تعداد شهدا و مجروحان هنوز وجود ندارد.

در ادامه این گزارش آمده، این گمرک بویژه پس از بسته شدن بندر الحدیده در غرب یمن، ورودی اصلی غذا و دارو شده است.

اداره گمرک ها تأکید کرد: صد ها کامیون حامل غذا در این گمرک بوده و این اقدام، هدف دریافت [جان]ملت یمن و محاصره آن در فقدان دارو و غذاست بویژه در سایه خطراتی که به سبب شیوع کرونا وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده، این اولین حمله به یک مکان غیرنظامی نیست بلکه ائتلاف سعودی پیشتر نیز مرکز گمرکی میتم، دفتر گمرک ها، مرکز کنترل گمرکی ذمار را هدف گرفته بود، اما حمله فعلی شدیدترین آنهاست و منجر به تلفات انسانی و خسارت های مادی زیادی شده است.

اداره گمرک ها، کشور های عضو ائتلاف و سازمان ملل را مسؤول کامل این موضوع داشته و سازمان های بین المللی را به حمایت از غیرنظامیان فرخوانده است.

خبرنگار المسیره در استان البیضاء خاطرنشان کرد، بر اساس آمار اولیه، سه نفر در این حمله مجروح و تعدادی راننده کامیون مفقود شده اند که در میان آن راننده های خارجی هم وجود دارند و جستجو برای یافتن نجات یافتگان ادامه دارد.

در ادامه این گزارش آمده، جنایت ائتلاف سعودی در گمرک عفار منجر به سوختن کامل یازده کامیون شده است و این کامیون ها حامل مواد غذایی، وسایل منزل و ژنراتور های برق بوده اند.

واکنش محمد علی الحوثی

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به این موضوع در توییتر خود نوشت: جنگنده های ائتلاف سعودی-آمریکایی تنش را به شیوه های متعدد تمدید می نمایند که از جمله آن ها هدف دریافت مرکز گمرک عفار در استان بیضاء و انجام چندین حمله به آن است و این حملات منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی و نیز سوختن کامیون های حامل کالا بوده است. اقدامات هجومی و انجام کشتار، برجسته ترین عنوان جنایتکارانه طی سال های تجاوز به یمن است.

وی ادامه داد، ائتلاف سعودی و آمریکایی به جای ادامه حملات هوایی و زمینی به یمن باید تمام وقت به مقابله با ویروس کرونا بپردازد؛ بمباران مواد غذایی و کالا در عفار در چارچوب محاصره دو چندان ملت یمن است و جنایت جنگی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمله ائتلاف سعودی به مرکز گمرکی حاوی دارو و غذا در مرکز یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ائتلاف سعودی به مرکز گمرکی حاوی دارو و غذا در مرکز یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید