دوئل شهروند با گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال با یک جهان حاشیه

به گزارش ساعت شیک، تیم های فوتسال گیتی پسند اصفهان و شهفرایند ساری در شرایطی امروز در سالن سیدر سول حسینی ساری به مصاف هم می فرایند که احتمال بروز هر حاشیه ای هست و همین عامل باعث شده تا نظارت ویژه ای روی این بازی باشد.

دوئل شهروند با گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال با یک جهان حاشیه

به گزارش ساعت شیک، بازی های شهروند ساری و گیتی پسند در دو فصل اخیر لیگ برتر در اصفهان با حواشی عجیب و غریبی روبرو بوده است. فصل قبل و در بازی برگشت در حالی که گیتی پسند در صدر جدول یکه تازی می کرد شهروندی ها در نیمه اول در سالن پیروزی اصفهان یقه این تیم را گرفته و با نمایشی خوب از این تیم پیش بودند و همین عامل جرقه هایی برای درگیری بین تماشاگران، مربیان و بازیکنان دو تیم شد، سه بازیکن شهروند به بیمارستان رفتند و تیم شمالی در نیمه دوم به دلیل نلود امنیت کافی و مصدومیت سه بازیکن این تیم در زمین حاضر نشد.

پس از آن هم کار تاجایی پیش رفت که پای مقامات سیاسی هم به این ماجرا باز شد و در نهایت هم کمیته انضباطی با احکامی نه چندان سنگین خاطیان این بازی را جریمه کرد.

محمدحسین عراقی زاده قائم مقام گیتی پسند آن موقع پیرامون اتفاقات اتفاق افتاده در ملاقات نیمه تمام گیتی پسند با شهروند ساری اظهار کرد: در نیمه اول این ملاقات بر اثر اتفاقات فنی دو گل دریافت کردیم اما متاسفانه در حین بازی با مدیریت ضعیف داور ملاقات که در حد و قواره این ملاقات نبود، تماشاگران تحریک شدند و هیجانات آن ها به نقطه جوش رسید. با خاتمه نیمه اول و راهی شدن بازیکنان به رختکن، جرقه هایی از سوی تماشاگران ما، بازیکنان شهروند ساری و متاسفانه یکی از مربیان ما زده شد که وقوع اتفاقات ناگوار را در پی داشت. عقیده دارم در این اتفاق عوامل متعددی دخیل بوده است. شاید اگر نیروی انتظامی با تعداد نفرات بیشتری در استادیوم حضور پیدا نموده بود شاید این اتفاقات رخ نمی داد. تمامی مسئولان غیرورزشی اصفهان از تیم ساری حمایت نموده اند و می گویند این اتفاق اتفاق افتاده زشت بوده است. بله این اتفاق ناپسند بوده است و ما خودمان قبول داریم؛ اما ما هم که به شهر ساری می رویم طرفداران آن ها برای ما زیارت عاشورا که نمی خوانند و به ما فحاشی می نمایند اما آیا ما این موضوع را به شورای شهر کشاندیم.

سعید نجاریان مدیرعامل باشگاه شهروند ساری هم آن موقع در گفتگویی گفت: من کاری به اصفهان ندارم ولی اتفاقات این بازی فوتسال را زیر سوال برد و همه چیز فوتسال را خدشه دار کرد.واقعا چه کسی می خواهد خسارت این بازیکنان ما را بدهد و ضرر و زیانی که بابت از دست دادن سه بازیکن اصلی خود در ادامه بازی ها می بینیم چطور قابل جبران است؟اتفاقات این بازی تمام نشده و مطمئن باشد سالها ادامه دارد. مگر نمی بینید که هنوز رابطه قرچک با اصفهان و اهواز با اصفهان خوب نیست و تیم های فوتسال آنها در هر بازی مشکل دارند. متاسفم که بگویم این جو برای ساروی ها هم به وجود آمده و من نمی دانم اگر روزی گیتی پسند به ساری بیاید جو را چطور کنترل کنیم؟

اما صحبتهای رضا لک که در آن بازی سرمربی گیتی پسند بود و امروز راهنمایی شهروندی ها مقابل تیم سابقش را بر عهده دارد خواندنی است: ما در ساری وقتی بازی داریم عده ای تماشاگرنما از اول تا خاتمه بازی ما را مورد توهین و فحاشی قرار می دهند هیچ وقت هم مدعی نشدیم که بگویم این تماشاگران با خود چوب و چاقو به همراه آوردند و ما را تهدید کردند. در هر جای ایران اعتراض تماشاگران یک موضوع عادی است. موضوع از این قرار است بعد از اتمام نیمه اول یکی از تماشاگران با کاپیتان شهروند صحبتی داشته که این چه بازی پربرخوردی است که به یکباره یکی از بازیکنان شهروند آغاز به فحاشی به مردم اصفهان می نماید.اگر واقعاً بازیکنان شهروند با چوب و چاقو مصدوم شده اند چرا بازیکنان این تیم سر و صورت خود را با یخ و با باند کشی بسته بودند؛ مگر می گردد با باند کشی زخم و یا شکستگی را مداوا کرد.

چند روز پس از این اتفاقات کمیته انضباطی حکم خود را صادر کرد که طی آن نتیجه بازی سه بر صفر به سود شهروند ،گیتی چسند یک جلسه از همراهی تماشاگر محروم و سرپرست و مربی این تیم هم جریمه نقدی و محروم شدند.

اما برای فصل جدید سازمان لیگ کوشش زیادی کرد تا در بازی دو تیم در اصفهان تنشی ایجاد نگردد. بازی رفت دو تیم اما در شرایطی در اصفهان به خاتمه رسید که اینبار تماشاگران دخالت چندانی در حواشی آن نداشتند و این بازیکنان بودند که جنجال ساز شدند تادر پی آن حمید احمدی عقب گیر مطرح تیم گیتیپسند با محرومیت 6 ماهه روبرو گردد.

حالا دو تیم قرار است امروز در سالن سید رسول حسینی ساری با هم روبرو شوند. نجاریان گفته بود اتفاقات بازی سال قبل تا مدتها از یاد ساروی ها نمی رود و از سوی دیگر رضا لک که در موضع مخالف تماشاگران شهروندی بود حالا روی نیمکت تیم محبوب آنها نشسته و باید جدا از راهنمایی تیمش، وظیفه کنترل حواشی بازی مقابل گیتی پسند را هم عهده دار باشد. سازمان لیگ با انتخاب ناظر ویژه سعی دارد اجازه ورود حواشی را به این بازی ندهد اما به نظر می رسد روز سختی در انتظار گیتی پسندی ها در ساری باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دوئل شهروند با گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال با یک جهان حاشیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوئل شهروند با گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال با یک جهان حاشیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید