موزه های واتیکان بازگشایی می شوند

به گزارش ساعت شیک، مجموعه موزه های واتیکان که از عظیم ترین و غنی ترین موزه های دنیا محسوب می گردد به زودی و با رعایت دستورنامه های بهداشتی ارائه شده از سوی مقام هایی دولت ایتالیا و واتیکان، بار دیگر میزبان مخاطبان خواهد شد.

موزه های واتیکان بازگشایی می شوند

موزه های مواتیکان در راستای اقدام های احتیاطی دولت ایتالیا در مواجهه با ویروس کرونا از تاریخ 9 مارس درهای خود را به روی عموم مردم بست و تنها به وسیله تورهای مجازی و رایگان قابل بازدید بود، اما دبیرکل فرمانداری واتیکان در مصاحبه جدید خود عنوان نموده گرچه تورهای مجازی را می توان توسعه داد اما واقعیت مجازی هیچ گاه جایگزین واقعیت نمی گردد.

اسقف فرناندو ورژز همچنین اعلام کرد با نزدیک شدن بازگشایی موزه ها در ایتالیا، موزه های واتیکان نیز قدم هایی برای فعالیت مجدد و حصول اطمینان از سلامتی بازدیدنمایندگان برداشته و پس از بازگشایی، ورود به موزه ها تنها با رزرو قبلی امکان پذیر است و تا اطلاع ثانوی از پذیرش گروه های عظیم خودداری می گردد. همچنین همه بازدیدنمایندگان ضمن تب سنجی در ورودی ها، باید از ماسک استفاده نمایند.

موزه واتیکان در ایتالیا سالانه پذیرای پنج میلیون دنیاگرد است. حتی اگر به آثار هنرمندان نامداری چونمیکل آنژ نیز خیلی علاقه مند نباشید، ساختمان این موزه خود یک اثر هنری فوق العاده است. راه پله های معروف این موزه که توسط جوزپه ممو طراحی شده به زیبایی در ساختمان موزه به پایین می پیچد و بازدیدنمایندگان را به سمت خروجی موزه راهنمایی می نماید. این موزه در سال 1506 میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شده است.

این مجموعه موزه ها آثاری از مشهورترین مجسمه سازان رومی و مهمترین شاهکارهای هنر رنسانس در دنیا را به نمایش می گذارند و در مجموع دارای حدود 70 هزار اثر است که 20 هزار تای آن ها در معرض نمایش است.

منبع: گردشبان

به "موزه های واتیکان بازگشایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های واتیکان بازگشایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید