هلاکت 200 تروریست در درگیری سنگین در ادلب

به گزارش ساعت شیک، یک فرمانده نظامی روسیه از حملات تروریست ها به مواضع ارتش سوریه در ادلب اطلاع داد و ضمن بیان اینکه هفده نظامی سوری جان باختند، گفت که حدود دویست تروریست نیز کشته یا زخمی شدند.

هلاکت 200 تروریست در درگیری سنگین در ادلب

به گزارش گروه بین الملل ساعت شیک، یوری بورکنوف رئیس مرکز صلح روسیه در سوریه بیان کرد که گروه های تروریستی دیروز به مواضع ارتش سوریه در جنوب استان ادلب حمله کردند و درگیری سختی میان طرفین در گرفت.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، به گفته بورکنوف، هفتده نیروی نظامی ارتش سوری در حملات تروریست ها در ادلب جان باختند.

ژنرال بورکنوف روز آدینه در جمع ساعت شیک گفت: ارتش سوریه دو حمله شبه نظامیان هیئة التحریر الشام، انصار التوحید و حراس الدین در منطقه ادلب را دفع کردند. هفده نظامی ارتش سوریه جان باختند و از تروریست های وابسته به گروه های فوق الذکر نیز حدود 200 نفر کشته یا زخمی شدند.

به گفته این نظامی ارشد روس، در ساعت 9:45 دقیقه 19 دسامبر (28 آذر)، بعد از حملات خمپاره ای ابتدایی، حدود 300 تروریست که با خودرو های زرهی حمایت می شدند حملاتی را به ساکنان سنجار در ادلب در بخش تل هزنا شروع کردند. این گروه های تروریستی سپس به مواضع ارتش ملی سوریه در عمق 1.5 کیلومتری حمله کردند، اما با آتش توپخانه ارتش و حملات هوایی متوقف شدند. نیم ساعت بعد 400 تروریست دیگر که آن ها نیز با خودرو های زرهی مسلح، وانت های مجهز به مسلسل و نیروی پیاده حمایت می شدند مجددا به مواضع نیرو های حکومت سوریه در بخش سوقات زرزور حمله کردند و قصد داشتند به مناطق مسکونی ابو دالی دسترسی پیدا نمایند.

در عین حال مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه نزدیک به معارضان بیان کرد که 70 نفر از شبه نظامیان در درگیری با نیرو های ارتش سوریه کشته شده اند.

بورکنوف در ادامه اضافه نمود، هر دوی این حملات را نیرو های ارتش سوریه دفع کردند. با این حال هفده نظامی سوری کشته و چهل ودو نفر مجروح شدند. تروریست ها نیز از کشته و زخمی شدن حدود دویست نیروی خود خبر داده اند.

به گزارش اسپوتنیک، ارتش سوریه شامگاه پنجشنبه گذشته پس از بمباران هوایی گسترده مواضع تروریست ها پیروز شد منطقه ام جلال در جنوب ادلب را از اشغال جبهه النصره و اجناد القوقاز آزاد کند.

مقامات سوری بار ها تأکید کردند که این استان را از تروریست ها پس خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هلاکت 200 تروریست در درگیری سنگین در ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلاکت 200 تروریست در درگیری سنگین در ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید