عکس، با سلاح آخرالزمانی پوتین آشنا شوید!

به گزارش ساعت شیک، ژنرال ترنس اوشانسی، فرمانده شمالی نیروی نظامی آمریکا در خصوص موشک روسی مافوق صوت آوانگارد اظهار نظر کرد و گفت: موشک مافوق صوت آوانگارد می تواند در عرض 15 دقیقه اهدافی را در قلب آمریکا مورد اصابت قرار دهد.

عکس، با سلاح آخرالزمانی پوتین آشنا شوید!

به گزارش گروه سیاسی ساعت شیک، آوانگارد (Avangard) یک سلاح بالدار گلایدری است که با یاری یک موشک بالستیک بین قاره ای (RS-18) به ارتفاعات بالای اتمسفر برده می گردد و سپس از آنجا با سرعتی بیش از 27 برابر سرعت صوت مانند شهاب سنگ به هدف میخورد. این سامانه قابلیت حمل حداکثر 2 مگاتُن مواد/سلاح هسته ای را دارد.

این موشک برخلاف کلاهک های موشک های بالستیک قاره پیما ICBM معمولی از اتمسفر جو به طور کامل خارج نمی گردد. بدنه راکت از مواد کامپوزیتی خاصی ساخته شده که در برابر حرارت 3 هزار و632 درجه فارنهایت مقاوم است. کلاهک آن در امتداد جهتی غیرقابل پیش بینی حرکت میکند و قابل شناسایی نیست.

سلاح هایپرسونیک آوانگارد در راستای برنامه جامع روسیه برای ایجاد یک سپر موشکی متشکل از سلاح های هسته ای توسط پوتین در سال 2018 معرفی گردید. هدف کرملین از این برنامه بی اثر کردن سیستم های ضدموشکی آمریکا و استیلای کامل در زمینه مقابله با حملات هسته ای و انجام این قبیل حملات است.

کارشناسان نظامی روسیه پیشتر مدعی بودند وجود ده موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 سرمت برای از بین بردن همه جمعیت آمریکا کفایت میکند. سامانه آوانگارد اما از قابلیت های بیشتری در نابود کردن سیستمهای ضد موشکی آمریکا و از بین بردن آمریکا در یک جنگ اتمی تمام عیار برخوردار است.

سیستم دفاعی میدکروز پایگاه های زمینی در آلاسکا+کالیفرنیا، پدافند موشکی SM-3، سیستم موشکی تاد (THAAD) و سیستم موشکی پاتریوت PAC-3 از جمله سامانه های پدافند ضد موشکی امریکا برای مقابله با حملات موشک های بالستیک/هسته یی است. فرصت واکنش در مقابل یک موشک فراصوت درحدود 6 دقیقه است!

ایالات متحده اما قراردادی 928 میلیون دلاری برای توسعه یک موشک تهاجمی مافوق صوت با قابلیت تغییر جهت با لاکهید مارتین امضا نموده است. چین هم یک نمونه از راکت گلایدر هایپرسونیک خود بنام Dong Feng 17 را که به گفته پکن پنج برابر سرعت صوت پرواز میکند، آزمایش نموده است.

پوتین میگوید شوروی در دوران جنگ سرد در زمینه طراحی بمب اتمی، ساخت بمب افکن های راهبردی و موشک های بین قاره ای پشت سر آمریکا قرار داشت اما اکنون روسیه در ساخت موشکهای فراصوت دارای کلاهک هسته ای، شکست ناپذیر است./ حسین آقایی

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عکس، با سلاح آخرالزمانی پوتین آشنا شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، با سلاح آخرالزمانی پوتین آشنا شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید