نیازمند کوشش جمعی برای محو فاصله علمی در دنیا هستیم

به گزارش ساعت شیک، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ملاقات با مدیر کل یونسکو، ضمن برشمردن پیشرفت های ایران در زمینه های علمی و دانشگاهی، خواهان کوشش جمعی برای محو فاصله علمی در دنیا و ایجاد شرایط لازم برای دسترسی همه ملت ها به دستاوردهای علمی بشریت شد.

نیازمند کوشش جمعی برای محو فاصله علمی در دنیا هستیم

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی ساعت شیک به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در راس هیاتی برای شرکت در چهلمین نشست کنفرانس عمومی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد، (یونسکو) در پاریس حضور داشت، با اودری ازوله، مدیرکل یونسکو ملاقات و در مورد زمینه های همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان یونسکو گفتگو کرد.

در این ملاقات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان با اشاره به اهمیت فعالیت های یونسکو در مباحث علمی، آموزشی و فرهنگی در سطح دنیای، با یادآوری پیشرفت ها و دستاوردهای ایران در زمینه های علمی و فرهنگی طی دهه های اخیر، آمادگی کشورمان برای ارتقای سطح همکاری های منطقه ای و بین المللی و ارائه تجربیات کشور به وسیله کمیسیون ملی یونسکو در ایران و دفتر منطقه ای یونسکو در تهران را بیان کرد.

وی، ضمن برشمردن مواردی از همکاری های علمی و دانشگاهی کشورمان در منطقه غرب آسیا، به موضوع ارائه شرایط تحصیل برای فرزندان پناهندگان خارجی مقیم ایران پرداخت و به دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم ثبت نام همه بچه ها افغانستانی در مدارس ایران، چه آنها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آنها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارد، را یادآوری کرد.

غلامی در ادامه با اشاره به حوزه های صلاحیت یونسکو، به برنامه های مدون کشورمان در حوزه های میراث فرهنگی ملموس و ناملموس، مدیریت آب، محیط زیست و ذخیره گاهها، اقیانوس شناسی، حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل اشاره نمود و آنها را زمینه های مناسبی برای تهیه برنامه های مشترک جهت تعمیق پیوندهای موجود با کشورهای منطقه، تبادل تجربه به منظور دستیابی به توسعه پایدار وتعمیق دوستی بین ملت ها دانست.

وی به همین دلیل خواهان کوشش جمعی برای محو فاصله علمی در دنیا و ایجاد شرایط لازم برای دسترسی همه ملت ها به دستاوردهای علمی بشریت شد.

اودری ازوله مدیر کل یونسکو نیز با اشاره به صندلی ایران در یونسکو، به سوابق درخشان این کشور در عرصه تمدن سازی، علم و فرهنگ اشاره نمود و خواهان بهره برداری از کلیه ظرفیت های موجود برای ارتقاء روابط فیمابین شد.

وی پیشرفت ایران در زمینه های علمی و فنی را فرصتی برای توسعه روابط با این سازمان و همکاری های منطقه ای دانست و از ایران به عنوان یکی از اعضای فعال و تاثیر گذار یونسکو نام برد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیازمند کوشش جمعی برای محو فاصله علمی در دنیا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند کوشش جمعی برای محو فاصله علمی در دنیا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید