تخریب عمارت رئیس التجار در نیشابور

به گزارش ساعت شیک، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: به رغم اینکه بارها تلاش کردیم و جلوی تخریب بنای ارزشمند و تاریخی عمارت رئیس التجار در این شهر را گرفتیم اما صاحبان این ملک در روز انتخابات که همه مشغول فرآیند رآی گیری بودند، اقدام به تخریب این ملک نمودند.

تخریب عمارت رئیس التجار در نیشابور

به گزارش ساعت شیک محمد اسماعیل اعتمادی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: اگرچه تلاش های بسیاری شد تا این عمارت در میراث ملی به ثبت برسد اما صاحبان ملک مخالفت کردند و اجازه ثبت آن را ندادند.

وی ادامه داد: این افراد به دنبال این هستند که با تخریب ملک به جای آن مرتفع سازی کنند، که از شهرداری درخواست داشتیم در صدور پروانه سخت گیری داشته باشد تا در آینده شاهد تخریب این بناهای ارزشمند تاریخی نباشیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور اضافه کرد: صبح امروز با صدور مجوز از سوی شهرداری نخاله های این عمارت تاریخی که در روز انتخابات تخریب شده بود به مکان دیگری منتقل گشت.

وی با بیان اینکه عمارت رئیس التجار مربوط به دوران پهلوی اول بوده است، بیان کرد: حیاط مرکزی، دو عمارت شرقی و غربی و آجر کاری تزئینی بسیار زیبا از مشخصه های این بنای زیبا بود.

اعتمادی بیان کرد: اگرچه این بنا فرسوده و حتی برخی مکان های آن تخریب شده بود اما می شد آن را مرمت کرد، تا به امروز از مجموع 500 اثر و محوطه تاریخی شهرستان نیشابور 115 اثر در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تخریب عمارت رئیس التجار در نیشابور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب عمارت رئیس التجار در نیشابور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید