وزیر خارجه انگلیس راهی بغداد می شود

به گزارش ساعت شیک، یک منبع دولتی عراق خبر داد که وزیر خارجه انگلیس برای بررسی پاره ای از مسائل به ویژه حضور نیروهای ائتلاف بین المللی در خاک عراق راهی بغداد می شود.

وزیر خارجه انگلیس راهی بغداد می شود

به گزارش گروه بین الملل ساعت شیک، یک منبع دولتی عراق، شامگاه چهارشنبه، به پایگاه خبری روسیا الیوم گزارش داد که دومنیک راب وزیر امور خارجه انگلیس هفته آینده وارد بغداد می شود.

بر اساس این گزارش، منبع یادشده در این خصوص گفت: راب در سفری که قرار است صورت گیرد و در آن با فؤاد حسین همتای عراقی اش و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار کند، چند پرونده را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: از جمله پرونده هایی که وزیر خارجه انگلیس آن را بررسی خواهد کرد، حضور نیروهای ائتلاف بین المللی و روابط بغداد و لندن است؛ اما پرونده اصلی [این دیدار] مربوط به حضور نیروهای ائتلاف است.

همزمان با این گزارش، وزیر خارجه انگلیس در حساب کاربریش در شبکه توئیتر خبر داد: امروز با الکاظمی نخست وزیر عراق به منظور محکومیت تهدیدات اخیر گروه های مسلح علیه منطقه بین الملی بغداد (منطقه سبز) گفت و گو کردم. این شبه نظامیان حاکمیت قانون و تمایل مردم عراق به صلح را تضعیف می کنند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که مایکل ویگستون فرمانده نیروهای هوایی بریتانیا هم، اخیرا، در اظهاراتی گفت: ما عملیات حمایت از دولت عراق را انجام خواهیم داد و با [عناصر] بازمانده داعش در عراق و سوریه مبارزه خواهیم کرد. جنگ را به پناهگاه های آن ها خواهیم کشاند جایی که هیچ راه فراری از آن ندارند زیرا آن ها خیابان های پادشاهی متحده [بریتانیا] و متحدان ما را تهدید می کنند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر خارجه انگلیس راهی بغداد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه انگلیس راهی بغداد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید