گشایش تدریجی کسب و کارهای حوزه گردشگری

به گزارش ساعت شیک، ولی تیموری معاون گردشگری کشور گفت: سناریوهای مختلفی را برای مدیریت بحران کرونا در زمان های مختلف برای صنعت گردشگری در نظر گرفتیم و تمام اتفاقاتی را که در سطح کشور در زمینه مدیریت کرونا افتاده رصد می کنیم و در هر زمانی که وزارت بهداشت اعلام کند آمادگی داریم سفرها را به سرعت رونق دهیم.

گشایش تدریجی کسب و کارهای حوزه گردشگری

او افزود: با توجه به اینکه از اول اردیبهشت 99 ترددهای بین استانی آغاز شده است یکی از سناریوهای ما بحث سفرهای کاری و اضطراری بین استانی است، در حقیقت به نوعی تعامل کار با سلامت باید انجام شود. سفر هوشمندی که دکتر مونسان عنوان کرد مفهوم آن همین است.

تیموری شرح داد: برنامه ما در کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا برای سفرهای تجاری و اضطراری همزمان با آغاز ترددهای بین استانی با عنوان کار همراه با سلامت تعریف شده است.

او افزود: هتل ها و مراکز اقامتی که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می کنند در صورت تمایل خدمات خود را به مردم ارائه می کنند و دو پروتکل بهداشتی به این مراکز ابلاغ شده و پروتکل سوم بهداشتی نیز در خصوص بازگشایی و آغاز به کار تدریجی مراکز اقامتی مجاز نیز ابلاغ شده است.

معاون گردشگری کشور اظهار کرد: امکان دارد تعدادی از مراکز اقامتی به دلیل اینکه در شرایط کنونی برای آن ها صرفه اقتصادی نداشته باشد، اقدام به بازگشایی و فعالیت دوباره نکنند و برخی از هتل ها هم یک طبقه خود را برای صرفه جویی در مسائل اقتصادی و انرژی در اختیار مسافرانی که برای کارهای اضطراری خود به استان ها سفر می کنند، اختصاص دهند.

میراث آریا

منبع: گردشبان

به "گشایش تدریجی کسب و کارهای حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشایش تدریجی کسب و کارهای حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید