25 گل مهر ساسانی مکشوفه در چهارمحال و بختیاری مرمت شد

به گزارش ساعت شیک، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات مرمت و حفاظت 25 گل مهر کشف شده متعلق به دوران ساسانی در این استان انجام شد.

25 گل مهر ساسانی مکشوفه در چهارمحال و بختیاری مرمت شد

به گزارش ساعت شیک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی گفت: در سال 1396 از تپه بردنکان چهارمحال و بختیاری 25 گل مهر متعلق به دوران ساسانی کشف شد.

او اضافه نمود: این آثار در حفاری علمی کشف شده و با توجه به نقشی که این استان در روشن کردن اوضاع اداری، سیاسی و قلمرو بختیاری در دوران ساسانی داشته، باعث افزایش دانش ما از باورها و اعتقادهای مردم آن دوره خواهد شد.

جوادی توضیح داد: پس از مشاهده های میکروسکوپی، شناسایی رسوب ها و نمک ها، عملیات پاک سازی مکانیکی، پاک سازی شیمیایی، کلرزدایی، استحکام بخشی و تثبیت انجام شد.

او اضافه نمود: پس از مرمت این اشیا با رعایت اصول بسته بندی در مخزن اموال اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری نگهداری می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری افزود: با کشف این تعداد گل مهر، عملیات مرمت و حفاظت از آن ها با مشارکت این اداره کل به سرپرستی علی اصغر نوروزی و دانشگاه شهرکرد به سرپرستی علی رضا خسروزاده اجرا شده است.

او اضافه نمود: 50 میلیون ریال برای مرمت این آثار هزینه شده است.

منبع: میراث آریا

به "25 گل مهر ساسانی مکشوفه در چهارمحال و بختیاری مرمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 گل مهر ساسانی مکشوفه در چهارمحال و بختیاری مرمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید