تأکید وزیر خارجه عربستان بر گفت وگو در یمن

به گزارش ساعت شیک، وزیر خارجه عربستان سعودی می گوید که با وجود تشدید تنش ها در یمن اما ریاض به گفت وگو و کوشش برای آنچه مصلحت یمنی ها خواند، ادامه می دهد.

تأکید وزیر خارجه عربستان بر گفت وگو در یمن

به گزارش گروه بین الملل ساعت شیک، فیصل بن فرحان آل سعود وزیر خارجه عربستان سعودی در کنفرانس امنیتی مونیخ بر آمادگی ریاض برای گفت وگو با جنبش انصارالله تأکید کرد حال آنکه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی روز گذشته در تازه ترین جنایت خود با بمباران نقاطی در الجوف بیش از 30 نفر را کشته و زخمی کرد.

بن فرحان امروز یکشنبه گفت که ریاض با وجود تشدید تنش ها در یمن اما به گفت وگو و کوشش برای آنچه به مصلحت یمنی هاست، ادامه می دهد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، بن فرحان گفت که توپ اکنون در زمین حوثی هاست و آن ها باید تصمیم بگیرند که صلح را می خواهند یا سیطره به زور را.

این وزیر سعودی مدعی شد که عربستان فعالیت های نظامی خود در یمن را تا 98 درصد کاهش داده و بقیه مسائل به دیگر طرف ها بستگی دارد تا به توافقی دست یابند.

در همین ارتباط محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی تنها زبان زور را می فهمد و زور تنها راه وادار کردن این ائتلاف به پذیرش صلح است.

البخیتی اضافه نمود که تحولات میدانی نه تنها خبر از آرام سازی نمی دهد بلکه نشاندهنده تشدید تنش هاست و شاید آخرین نشانه نیز سرنگونی هواپیمای تورنادو در منطقه الجوف واقع در شرق یمن است.

این در حالی است که ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی روز شنبه(دیروز) با بمباران مناطقی در الجوف، بیش از 30 نفر را کشته و زخمی کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تأکید وزیر خارجه عربستان بر گفت وگو در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید وزیر خارجه عربستان بر گفت وگو در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید