لیبی محور مذاکرات سلامه و السیسی، رئیس جمهور مصر به امارات می رود

به گزارش ساعت شیک، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی با هدف گفت وگو با مقامات مصری درباره راه های پایان دادن به جنگ داخلی لیبی به قاهره رفته است.

لیبی محور مذاکرات سلامه و السیسی، رئیس جمهور مصر به امارات می رود

به گزارش گروه بین الملل ساعت شیک به نقل از پایگاه اخبار لیبی ، وزارت خارجه مصر اعلام نمود: سالم سلامه کننده دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی امروز در قاهره با وزیر خارجه مصر درباره راه های انتها به جنگ داخلی لیبی گفت وگو کردند.

سالم سلامه پیش از سفر به مصر با ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی درباره انتها دادن به جنگ طرابلس و احیای فرایند مذاکرات سیاسی به گفت وگو نشست.

سرهنگ احمد المسماری سخنگوی نیروهای حفتر درخصوص این مذاکرات گفت: ژنرال خلیفه حفتر به کننده دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی گفته است پیش از شروع هرگونه فرایند سیاسی برای انتها دادن به بحران لیبی باید گروه های تروریستی از این کشور ریشه کن شود لذا ما به نبرد خود علیه این گروه ها ادامه خواهیم داد.

نیروهای وابسته به حفتر در فروردین ماه گذشته به بهانه سرکوب گروه های تروریستی به طرابلس حمله کردند و قرار بود طی دو یا هفته این شهر را به اشغال خود دربیاورند، اما مقاومت نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی اجازه نداد تا متجاوزان وارد طرابلس شوند.

درهمین حال، رسانه های مصری نوشتند: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور فردا به ابوظبی می رود تا با محمد بن زاید ولیعهد و وزیر دفاع امارات درباره بحران لیبی، تحولات شمال آفریقا، غرب آسیا و همکاری های دوجانبه گفت وگو کند.

عربستان، مصر و امارات از نیروهای حفتر در جنگ طرابلس حمایت می کنند.

قرار است یک نشست بین المللی برای انتها دادن به جنگ طرابلس و احیای فرایند سیاسی برای انتها دادن به بحران داخلی لیبی در آلمان برگزار شود. هنوز زمان دقیق برگزاری این نشست معین نشده است. کارشناسان، اختلاف کشورهای تاثیرگذار در تحولات لیبی را علت این امر می دانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی محور مذاکرات سلامه و السیسی، رئیس جمهور مصر به امارات می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی محور مذاکرات سلامه و السیسی، رئیس جمهور مصر به امارات می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید